PRONÁJEM DIOD

Pronájem DIOD

Relativně nový prostor pro nezávislé projekty vznikl v rekonstruované budově Sokola v Jihlavě, své dveře otevřel poprvé 1. dubna 2011. Jako kulturní centrum v regionu Vysočina nabízíme technicky dobře vybavený black box, jehož prostorové a kapacitní dispozice se mohou přizpůsobit zadání.

Dramaturgie divadla je otevřená a nabízí realizaci uměleckých i společenských projektů regionálních tvůrců a organizátorů. Zároveň však uvádíme činoherní i taneční projekty z celé republiky a rozšiřujeme tak povědomí o současném umění v tomto regionu. DIOD má ambici stát se centrem, kde probíhá živá komunikace o společenských a uměleckých otázkách, kde se naplňuje obsah komunitního života a hodnot občanské společnosti. Pro nezávislé soubory se vznikem DIODU objevil na mapě České republiky důležitý bod pro prezentaci i tvorbu.

DIOD nemá právní subjektivitu, jeho provozovatelem je Tělocvičná jednota Sokol Jihlava. Partnerem projektu se stalo statutární město Jihlava.

Rekonstrukci sálu DIOD spolufinacovala Evropská unie ve výši 92,5 %, tedy 24 425 677 Kč.

TECHNICKÉ MOŽNOSTI
  • Black box o velikosti 12 x 18m bez pevného jeviště a hlediště
  • Vše se staví dle požadavků konkrétního projektu z praktikáblů 1 x 2 m, nohy 20 – 100 cm
  • Ve stropě jsou umístěné dvě obdélníkové konstrukce pro závěsnou akrobacii (pevné uchycení bodů na stropě) ve výšce 5,7m (jedna v místě nad „kukátkem“, druhá v místě nad „arénou“)