PRO ŠKOLY

T.J. Sokol Jihlava se v posledních letech s podporou Magistrátu Města Jihlavy a České obce sokolské vydal mimo jiné i cestou spolupráce s Jihlavskými školami a mateřinkami. V případě zájmu o navázání spolupráce nás neváhejte kontaktovat.

MŠ 3-6 let

Projekt Se sokolem do života pocházející z dílny odboru všestrannosti ČOS. V rámci tohoto projektu si předškoláci ve věku (3-6) mohou užít dobrodružnou Cestu kolem světa za 80minut, plnou pohybu a zábavy. Pro učitelky MŠ máme připravenou vypracovanou metodiku pohybových aktivit, které mohou zařadit i do své každodenní praxe.

Dobrodružnou cestu kolem světa pro všechny malé sokolíky pořádáme 1-2x do roka, ve velké tělocvičně Sokola Jihlava.

MŠ 3-6 let

První stupeň ZŠ

Oddíl Akrobat v roce 2023 spustil projekt Cirkus do škol. V projektu vycházíme z filozofie cirkusové pedagogiky, na jejímž rozvoji se významně podílel pražský Cirqueon a nabízíme nesoutěžní pohybovou aktivitu, která zprostředkovává pozitivní pohybovou zkušenost bez ohledu na úroveň dovednosti, schopností a fyzické kondice. Unikátní mix disciplín cirkusových umění (žonglování a objektová manipulace, vzdušná a pozemní akrobacie, balanční techniky) spolu s kombinací prvků kreativity a sportu v širokém slova smyslu nabízí jedinečný potenciál ve výchově a vzdělávání. Tento projekt zkoumá potenciál využití těchto prvků v rámci tělesné výchovy na prvním stupni ZŠ a předškolních dětí v MŠ. Pod vedením našich zkušených lektorů ve spolupráci s třídními učitelkami pracujeme 6 týdnů po dvouhodinových blocích v rámci tělesné výchovy. Hodiny probíhají v prostorách DIODu, kde je pro ně připraveno veškeré zázemí a bezpečné prostředí. Projekt vznikl s finanční podporou OŠKT Jihlava – Jihlava vzdělává kulturou.

První stupeň ZŠ

Druhý stupeň ZŠ

Oddíl SGYM v roce 2023 navázal první spolupráci se ZŠ Křesťanská se svým projektem Gymnastika do škol. Žáci 6.-9.tříd absolvují 4 dvouhodinové bloky v průběhu 1 měsíce pod vedením profesionálních trenérů Sokola Jihlava. Cílem je vyzkoušet si nové trendy v proudové gymnastice a užít si spoustu zábavy. Díky nadstandardnímu vybavení tělocvičny a zkušeným lektorům vytváříme bezpečný prostor, kde si každý může vyzkoušet nové i náročnější gymnastické prvky. Projekt vznikl za podpory ČOS.

Druhý stupeň ZŠ