RODIČE A DĚTI

O CO JDE

Jedná se o hravé cvičení rodičů s dětmi pod vedením cvičitelů. Rodič je po celou dobu se svým dítětem a společně si hrají a seznamují se s nářadím a náčiním v tělocvičně. Zařazujeme cvičení rozvíjející obratnost, rychlost, psychomotoriku, odvahu, výchovu k správnému držení těla a především mají děti prostor k přirozenému pohybu. Přelézání, prolézání, běhání, houpání, přeskakování atd. pomocí nářadí jako jsou lavičky, kruhy, švédské bedny, ribstole, žebříky, práce s míči, švihadly, kužely – to vše si děti vyzkoušejí. Nechybí ani říkadla a písničky s doprovodným cvičením. Cílem je, aby se dětem i rodičům ve cvičení líbilo, děti měly zdravý pohyb a přitom se cítily v prostoru tělocvičny dobře a přirozeně. Rodiče s dětmi se mohou účastnit i dalších sokolských akcí jako jsou šibřinky, výlety, vystoupení na akademiích, sletech.

Naší hlavní snahou je formou hry vytvářet a upevňovat u dětí pozitivní vztah k pohybu, cvičení a sportu jako přirozenou součást zdravého způsobu života.

INFORMACE PRO ZÁJEMCE

 • DOSPĚLÝ DOPROVOD SE MUSÍ DO ODDÍLU TAKÉ PŘIHLÁSIT JAKO STUDENT!
 • Cena kurzu je 1.500,- za oba, platí se zvlášť (750,- + 750,-)
 • (dítě + dospělý, který se do oddílu musí také zaregistrovat – být členem)
 • Cvičení dětí ve věku 2-3 roky (dopolední cvičení) a 3 – 5 let (odpolední cvičení) vždy v doprovodu rodičů/prarodičů – 1x týdně.
 • Lekce je poskládána z mnoha drobných her a krátkých motivačních činností. Při kterých využíváme říkanky, písničky, hudbu a různé druhy cvičebních pomůcek. Formou cvičení je kurz zároveň zaměřen i na nenucené vzdělávaní dětí (barvy, části těla, zvířátka, rostlinky…).
 • Pro dětičky to možná bude první aktivita v kolektivu stejně starých dětí, navážou první nesmělá sportovní přátelství, zároveň společné cvičení s rodičem nebo prarodičem nabízí příjemně strávené společné chvíle plné zábavy.
 • Rozpis tréninků

  Pondělí 10:00 – 10:45 Malá tělocvična
  15:30 – 16:30 Velká tělocvična
  16:30 – 17:30
  Uterý 10:00 – 10:45 Malá tělocvična
  Středa
  Čtvrtek 10:00 – 10:45 Malá tělocvična
  Pátek

  KONTAKTY

  CVIČITEL
  Kateřina Nikodýmová
  CVIČITEL
  Martina Nováková

  REGISTRACE

  Pro registraci do oddílu využijte webový portál WEBOOKER. Návod na registraci naleznete na našich stránkách.
  >>> NÁVOD NA REGISTRACI <<<
  >>> WEBOOKER <<<

  VIDEO Z AKADEMIE 2019