RODIČE A DĚTI (FUNGYM)

NÁBOR

O CO JDE

Jedná se o hravé cvičení rodičů s dětmi pod vedením cvičitelů. Rodič je po celou dobu se svým dítětem a společně si hrají a seznamují se s nářadím a náčiním v tělocvičně. Zařazujeme cvičení rozvíjející obratnost, rychlost, psychomotoriku, odvahu, výchovu k správnému držení těla a především mají děti prostor k přirozenému pohybu. Přelézání, prolézání, běhání, houpání, přeskakování atd. pomocí nářadí jako jsou lavičky, kruhy, švédské bedny, ribstole, žebříky, práce s míči, švihadly, kužely – to vše si děti vyzkoušejí. Nechybí ani říkadla a písničky s doprovodným cvičením. Cílem je, aby se dětem i rodičům ve cvičení líbilo, měly zdravý pohyb a přitom se cítily v prostoru tělocvičny dobře a přirozeně. Rodiče s dětmi se mohou účastnit i dalších sokolských akcí – šibřinky, výlety, vystoupení na akademiích, sletech.

Naší hlavní snahou je formou hry vytvářet a upevňovat u dětí pozitivní vztah k pohybu, cvičení a sportu obecně, jako přirozenou součást zdravého způsobu života.

INFORMACE PRO ZÁJEMCE

• Cvičení dětí ve věku 2-3 roky (dopolední cvičení) a 3 – 5 let (odpolední cvičení) vždy v doprovodu rodičů/prarodičů – 1x týdně
  • Lekce je poskládána z mnoha drobných her a krátkých motivačních činností, s využitím říkanek, písniček, hudby a různých druhů cvičebních pomůcek. Formou cvičení je kurz zároveň zaměřen i na nenucené vzdělávaní dětí (barvy, části těla, zvířátka, rostlinky…)
  • Pro dětičky to možná bude první aktivita v kolektivu stejně starých dětí, navážou první nesmělá sportovní přátelství, zároveň společné cvičení s rodičem nebo prarodičem nabízí příjemně strávené společné chvíle plné zábavy.
  • Rozpis tréninků

Pondělí 9:00 – 9:45 10:00 – 10:45 Malá tělocvična